Bu kaydın yasal hükümlere uygun olmadığını düşünüyorsanız lütfen sayfa sonundaki Hata Bildir bağlantısını takip ederek bildirimde bulununuz. Kayıtlar ilgili üniversite yöneticileri tarafından eklenmektedir. Nadiren de olsa kayıtlarla ilgili hatalar oluşabilmektedir. MİTOS internet üzerindeki herhangi bir ödev sitesi değildir!

AHMET HATİPOĞLU’NUN HAYATI, ESERLERİ VE MÛSİKÎ ANLAYIŞI

Oluşturulma Tarihi: 2004

Niteleme Bilgileri

Tür: Tez

Alt Tür: Yüksek Lisans Tezi

Yayınlanma Durumu: Yayınlanmış

Dosya Biçimi: PDF

Dil: Türkçe

Yazar(lar): KOCA, Fatih (Yazar),

Emeği Geçen(ler): AKDOĞAN, Bayram (Tez Danışmanı),


Yayınlayan: İSLÂM TARİHİ VE SANATLARI ANABİLİM DALI Yayın Yeri: ANKARA Yayın Tarihi:


Dosya:
file show file
Görüntüle
download file
Kaydet

Anahtar Kelimeler AHMET HATİPOĞLU’NUN HAYATI, ESERLERİ VE MÛSİKÎ ANLAYIŞI
Özet Koca, Fatih; “Ahmet hatipoğlu’nun Hayatı, Eserleri ve MÂλsikÂή Anlayışı”, Yüksek Lisans Tezi, Danışman, Yrd. Doç. Dr. Bayram Akdoğan.Ahmet Hatipoğlu, Cumhuriyet Dönemi Türk Din MÂλsikÂήsi alanında hizmetleriyle tanınmış en önemli şahsiyetlerdendir. Bu alanda birçok eser bestelemiş, kitap yazmış ve öğrenci yetiştirmiştir.Cumhuriyet Döneminin ilk resmÂή olurlu “Türk Tasavvuf Müziği Korosu” nu TRT bünyesinde kurmuştur. Yıllardır üzerinde çalışılmayan prozodi meselesine eğilmiş ve bu konu hakkında geniş çaplı bir eser yazmıştır.Tezde Hatipoğlu’nun hayat hikayesi kendi ifadelerinden yola çıkılarak aktarılmaya gayret edilmiş, kendisi ile ilgili basında çıkan yazı ve haberler aynen teze aktarılmıştır. Eserlerinin tam listesi ve bazı notaları tezin ek bölümünde okuyucularla paylaşılmıştır.
İçindekiler
Açıklamalar Koca, Fatih; “Ahmet hatipoğlu’nun Hayatı, Eserleri ve Mûsikî Anlayışı”, Yüksek Lisans Tezi, Danışman, Yrd. Doç. Dr. Bayram Akdoğan.Ahmet Hatipoğlu, Cumhuriyet Dönemi Türk Din Mûsikîsi alanında hizmetleriyle tanınmış en önemli şahsiyetlerdendir. Bu alanda birçok eser bestelemiş, kitap yazmış ve öğrenci yetiştirmiştir.Cumhuriyet Döneminin ilk resmî olurlu “Türk Tasavvuf Müziği Korosu” nu TRT bünyesinde kurmuştur. Yıllardır üzerinde çalışılmayan prozodi meselesine eğilmiş ve bu konu hakkında geniş çaplı bir eser yazmıştır.Tezde Hatipoğlu’nun hayat hikayesi kendi ifadelerinden yola çıkılarak aktarılmaya gayret edilmiş, kendisi ile ilgili basında çıkan yazı ve haberler aynen teze aktarılmıştır. Eserlerinin tam listesi ve bazı notaları tezin ek bölümünde okuyucularla paylaşılmıştır.
Haklar
Notlar

Kaynakça


Atıf Yapanlar

Gözat Sayfasına Dön

 

Sosyal Medya ve Araçlar

İstatistikler

 • Kayıt
  • Bu ay: 0
  • Toplam: 31566
 • Online
  • Ziyaretçi: 117
  • Üye: 0
  • Toplam: 117

Detaylı İstatistikler