Bu kaydın yasal hükümlere uygun olmadığını düşünüyorsanız lütfen sayfa sonundaki Hata Bildir bağlantısını takip ederek bildirimde bulununuz. Kayıtlar ilgili üniversite yöneticileri tarafından eklenmektedir. Nadiren de olsa kayıtlarla ilgili hatalar oluşabilmektedir. MİTOS internet üzerindeki herhangi bir ödev sitesi değildir!

CELALEYN TEFSİRİ VE METODU

Oluşturulma Tarihi: 2004

Niteleme Bilgileri

Tür: Tez

Alt Tür: Yüksek Lisans Tezi

Yayınlanma Durumu: Yayınlanmış

Dosya Biçimi: PDF

Dil: Türkçe

Yazar(lar): ALTUNTAŞ, Abdurrahman (Yazar),

Emeği Geçen(ler): SAKA, Şevki (Tez Danışmanı),


Yayınlayan: TEMEL İSLAM BİLİMLERİ (TEFSİR) ANABİLİM DALI Yayın Yeri: ANKARA Yayın Tarihi:


Dosya:
file show file
Görüntüle
download file
Kaydet

Anahtar Kelimeler CELALEYN TEFSİRİ VE METODU
Özet Altuntaş, Abdurrahman, Celâleyn Tefsîri ve Metodu, Yüksek Lisans Tezi, Ankara,2004, Danışman: Prof. Dr. Şevki Saka, X-134 s.Yaşadığı dönemin önde gelen isimlerinden olan Celâlüddîn Mahallî ve CelâlüddînSüyûtî, hayatları, eserleri ve öğrencileriyle İslâm dünyasında adlarından sıkçabahsedilen âlimlerdendir. Bu iki âlimin hayatı ve birlikte oluşturdukları CelâleynTefsîri bu çalışmamızın konusunu oluşturmaktadır.Araştırmamız giriş ve iki bölümden oluşmaktadır. Giriş bölümünde araştırmanınkonusu, amacı, önemi ve metodu üzerinde durulmuştur.Araştırmamızın birinci bölümünde, müfessirlerimizin hayatı çeşitli yönleriyle elealınmış, hocaları, öğrencileri ve eserleri hakkında bilgi sunulmuştur.Araştırmamızın ikinci bölümünde, tefsîrin kaynakları bölümüne geçilmîş, tefsîr rivayetve dirayet yönleriyle ele alınmıştır.Yapılan bu araştırmanın kısa bir değerlendirilmesi ise sonuç bölümünde ortayakonulmuştur.
İçindekiler
Açıklamalar Altuntaş, Abdurrahman, Celâleyn Tefsîri ve Metodu, Yüksek Lisans Tezi, Ankara,2004, Danışman: Prof. Dr. Şevki Saka, X-134 s.Yaşadığı dönemin önde gelen isimlerinden olan Celâlüddîn Mahallî ve CelâlüddînSüyûtî, hayatları, eserleri ve öğrencileriyle İslâm dünyasında adlarından sıkçabahsedilen âlimlerdendir. Bu iki âlimin hayatı ve birlikte oluşturdukları CelâleynTefsîri bu çalışmamızın konusunu oluşturmaktadır.Araştırmamız giriş ve iki bölümden oluşmaktadır. Giriş bölümünde araştırmanınkonusu, amacı, önemi ve metodu üzerinde durulmuştur.Araştırmamızın birinci bölümünde, müfessirlerimizin hayatı çeşitli yönleriyle elealınmış, hocaları, öğrencileri ve eserleri hakkında bilgi sunulmuştur.Araştırmamızın ikinci bölümünde, tefsîrin kaynakları bölümüne geçilmîş, tefsîr rivayetve dirayet yönleriyle ele alınmıştır.Yapılan bu araştırmanın kısa bir değerlendirilmesi ise sonuç bölümünde ortayakonulmuştur.
Haklar
Notlar

Kaynakça


Atıf Yapanlar

Gözat Sayfasına Dön

 

Sosyal Medya ve Araçlar

İstatistikler

 • Kayıt
  • Bu ay: 0
  • Toplam: 31537
 • Online
  • Ziyaretçi: 108
  • Üye: 0
  • Toplam: 108

Detaylı İstatistikler