Bu kaydın yasal hükümlere uygun olmadığını düşünüyorsanız lütfen sayfa sonundaki Hata Bildir bağlantısını takip ederek bildirimde bulununuz. Kayıtlar ilgili üniversite yöneticileri tarafından eklenmektedir. Nadiren de olsa kayıtlarla ilgili hatalar oluşabilmektedir. MİTOS internet üzerindeki herhangi bir ödev sitesi değildir!

Adam çalıştıranın sorumluluğu

Diğer Başlık: The liability of employe

Oluşturulma Tarihi: 2016

Niteleme Bilgileri

Tür: Kitap

Yayınlanma Durumu: Yayınlanmış

Dosya Biçimi: PDF

Dil: Türkçe

Konu(lar): HUKUK,

Yazar(lar): KARA-KILIÇARSLAN, Seda (Yazar),

Emeği Geçen(ler): ŞENOCAK, Zarife (Tez Danışmanı),


Yayınlayan: Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk (Medeni Hukuk) Anabilim Dalı Yayın Yeri: Ankara Yayın Tarihi: 2016 Yayınlandığı Sayfalar: 233 s.


Dosya:
file show file
Görüntüle
download file
Kaydet

Anahtar Kelimeler

adam çalıştıran, çalışan, sorumluluk, the employer, liability


Özet

  Çalışmamızın konusu adam çalıştıranın sorumluluğudur. Adam çalıştıranın sorumluluğu, üretim yöntemlerinin ve tekniğin gelişimi, iş bölümüne duyulan ihtiyaç sebepleriyle sürekli bir gelişim göstermiş ve göstermeye de yapısı gereği devam edecek bir kavramdır. Çalışmamızda ilk olarak klasik manasıyla adam çalıştıranın sorumluluğu incelenmiş olup, buna ilişkin hukuki niteliği, şartları, yöneltilen eleştriler ve çözüm önerileri bu bölümde ele alınmıştır. Adam çalıştıranın organizasyon sorumluluğuna ise bir başka bölümde yer verilmiştir. Organizasyon sorumluluğunun genel manası, sorumluluk şartları, hukuki niteliği ve de de lege feranda çözüm yolları incelenerek, hukuki anlamda var olan belirsizliğe çare bulunmak hedeflenmiştir. 

Abstract

 Our dissertation’s subject is liability of the employer. The notion of liability the employer has improved continously for the reason of the need of job sharing and development of the method and technique of the products. The types, the legal qualification, the conditions of the liability of employer are examined under the first part our dissertation. After examing these subject, the Notion of the liability of organization which is the one of the type of the liability of the employer are analyzed under second part of our dissertation. In this part, the definition, the conditions, the legal qualification of this liability are studied and the elimination of uncertainty aspects of this concept by examing the de lege ferenda solution’s methods are targeted. 


İçindekilerAçıklamalarHaklarNotlarKaynakça


Atıf Yapanlar

Gözat Sayfasına Dön

 

Sosyal Medya ve Araçlar

İstatistikler

 • Kayıt
  • Bu ay: 0
  • Toplam: 31495
 • Online
  • Ziyaretçi: 119
  • Üye: 0
  • Toplam: 119

Detaylı İstatistikler